Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Co jest ważne przy wyborze gotowego projektu domu? Na co zwracać uwagę?

Przymierzam się do wyboru i kupna gotowego projektu domu. Czy możecie mi powiedzieć co jest ważne? Na co zwrócić uwagę wybierając projekt? Boję się, że nie wszystko da się przewidzieć i przy użytkowaniu domu wyjdą różne rzeczy, których wcześniej nie wzięliśmy pod uwagę. Na przykład duża odległość z kuchni do salonu, czy tego typu sprawy.
tagi: projekt gotowy domu, wybór projektu domu, projektowanie domu
dodane 4432 dni temu   |   przez: Marcin S
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
To co mi przychodzi na myśl:

GARAŻ
- Czy jest garaż
- Czy z garażu jest bezpośrednie przejście do domu
- Czy przejście z garażu do domu nie jest przez kotłownię (wyobraź sobie przejście w wyjściowych ubraniach do garażu przez pomieszczenie w którym zawsze jest brudno)
- Czy w garażu, oprócz samochodu uda Ci się też zmieścić kosiarkę, rowery, szafkę z narzędziami? Można narysować model samochodu w odpowiedniej skali i przymierzyć do projektowanego garażu.

KOTŁOWNIA
- Czy jest kotłownia (na niektórych projektach jej nie ma)
- Czy wejście do kotłowni jest z zewnątrz / garażu, czy trzeba przechodzić przez dom (szczególnie istotne w przypadku palenia węglem czy ekogroszkiem - będziesz musiał nosić materiał przez cały dom)

SCHODY
- Czy są wystarczająco szerokie. W projektach gotowych klatki schodowe są zazwyczaj wąskie. Wielu to odpowiada, ale może Tobie nie

KUCHNIA
- Czy kuchnia jest wystarczająco duża, żeby pomieścić się ze wszystkim. Sprawdź sobie jaką powierzchnię kuchni masz teraz.

SPADY
- Jeżeli planujesz kupno projektu z poddaszem użytkowym to uważaj na spady stropu. Pokój może mieć 10 metrów kwadratowych powierzchni, ale przez całość może biec pochylony sufit i może okazać się, że już w połowie pokoju jego wysokość jest mniejsza niż 1,8 metra (więc tu już się nie wyprostujesz)

Tyle przychodzi mi teraz na myśl.
dodane 4431 dni temu   |   przez: Bolek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Dodałbym do tego jeszcze:

- czy projekt zgadza się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - na przykład czy dach ma właściwy kąt nachylenia, etc.
- pamiętaj też, że jeżeli będziesz chciał grzać drewnem lub węglem będziesz potrzebował dodatkowego miejsca na jego składowanie. To samo w przypadku drewna kominkowego - szczególnie, jeżeli będziesz miał świeże drzewo, które trzeba sezonować
- zobacz, czy w holu zmieści się szafa na płaszcze i buty
- w projekcie przydałoby się małe pomieszczenie na schowek, gdzie będziesz mógł trzymać odkurzacz, mopa i inne tego typu urządzenia i środki czystości
- pomyśl, czy nie potrzebujesz dodatkowego pomieszczenia na mniej używane przedmioty - takiego strychu na choinkę, narty, etc.
dodane 4431 dni temu   |   przez: Gostek
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia dachy i pokrycia dachowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Marcin S w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Co jest ważne przy wyborze gotowego projektu domu? Na co zwracać uwagę?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie