Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Lepszy beton komórkowy (gazobeton) czy pustak ceramiczny? (Ytong czy Porotherm)

Witam, jestem na etapie wyboru gotowego projektu domu. Rozmawiałem ostatnio z architektem, który ma robić adaptację i w wyniku rozmowy pojawiło się pytanie czy chcemy budować ściany z betonu komórkowego Ytong czy pustaka ceramicznego Porotherm. Według architekta beton komórkowy jest mniej wytrzymały i nie "oddycha" tak dobrze jak pustak ceramiczny. Z kolei ten drugi wychodzi drożej. Ponadto, pojawiła się możliwość zmniejszenia grubości ściany i dołożenia warstwy ocieplenia ze styropianu (projekt zakłada samą cegłę czy sam pustak bez warstwy ocieplenia - w przypadku gazobetonu to 36,5 cm, dla pustaka: 45 cm). Co sądzicie o pomyśle zmniejszenia grubości ściany i docieplenia jej od strony zewnętrznej?
tagi: beton komórkowy, gazobeton, pustak ceramiczny, docieplenie
dodane 4412 dni temu   |   przez: Marek 81
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (4):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Według mnie lepszym materiałem jest gazobeton. Do podjęcia takiej decyzji zachęcił mnie nie dawno znaleziony artykuł na http://www.dakom.net.pl/energooszczedny-dom
dodane 4199 dni temu   |   przez: Daniel2
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Bzdury o oddychaniu ścian proszę odłożyć na półki. To nie ściana ma oddychać w domu, tylko wentylacja.

Ściana dwuwarstwowa (pustak/gazobeton + styropian) jest moim zdaniem lepsza od jednowarstwowej (sam pustak / sam gazobeton). Po pierwsze, straty ciepła przez ścianę będą mniejsze. Po drugie, taka ściana jest bardziej odporna na błędy wykonawców.
dodane 4405 dni temu   |   przez: Krzysztof Lis
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
to chcesz ocieplać ścianki wewnątrz domu? pierwsze słyszę o czymś takim; lepszy jest chyba Ytong, bo lżejszy, nie obciąża stropów tak bardzo jak pustak, a to że mnie wytrzymały to chyba bez przesady, jak przywalisz w ścianę młotem,to odpryśnie i gazobeton i pustak
dodane 4399 dni temu   |   przez: Rysiek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
W sumie sam sobie odpowiedziałeś. Z jednej strony cena, a to przecież ważne. Z drugiej strony Ytong jest znacznie lżejszy. A wytrzymałością nie ma się co przejmować. Praktycznie wychodzi na to samo.
dodane 4291 dni temu   |   przez: Borsuk
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia docieplanie budynków na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Marek 81 w kategorii Ściany i stropy na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Lepszy beton komórkowy (gazobeton) czy pustak ceramiczny? (Ytong czy Porotherm), weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ściany i stropy lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie