Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Dlaczego na oknach w domu pojawia się wilgoć (para)?

Witajcie, niedawno wymieniłem okna na nowe z PCV. Faktycznie zrobiło się dużo cieplej w domu, jednak zauważyłem, że czasami na szybach pojawia się wilgoć w formie takiej pary. Czy to coś złego? Jak sobie z tym poradzić?
tagi: wilgoć na oknach, para
dodane 3893 dni temu   |   przez: Marek w
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (5):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Wygląda na to, że Twoje okna są bardzo szczelne i brakuje cyrkulacji. Można wietrzyć, rozszczelnić okna lub zamontować klimatyzację. Wszystko zależy od zasobności Twojego portfela.
dodane 3435 dni temu   |   przez: andrzej83x
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Być może okna są bardziej szczelne i blokują naturalną wentylację w domu? W takim przypadku należałoby pewnie je rozszczelnić lub zamontować wentylację mechaniczną.
dodane 3893 dni temu   |   przez: Witas
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Parowanie okien od środka spowodowane jest najczęściej mało efektywną wentylacją pomieszczeń. Prawdopodobnie masz w domu wentylację grawitacyjną, która polega na naturalnej cyrkulacji powietrza. Wtedy wilgotne powietrze z wnętrza ucieka przez kratki wentylacyjne. Jednak aby mogło "uciekać" potrzebne jest źródło nowego powietrza. Są to nieszczelności w drzwiach i oknach. Jeżeli okna są zbyt szczelne, wtedy wentylacja grawitacyjna nie działa. Sposobem na pozbycie się wilgoci może być wietrzenie pomieszczeń lub specjalne rozszczelnianie okien.
dodane 3893 dni temu   |   przez: BuDa
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Trudno powiedzieć, wiem tylko, że jeśli zastosuje się np. szkło hartowane bądź laminowane w oknach wówczas para nie dostaje się do środka okna. Polecam wyroby firmy Rezal z Łodzi.. wszystko można znaleźć na ich stronie internetowej www.rezal.pl
dodane 3392 dni temu   |   przez: Tomek1987
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Skraplanie się pary na oknach nie musi być jakimś strasznym objawem - zależy, kiedy i gdzie do tego dochodzi. jeśli w łazience czy kuchni w okresie, kiedy gotujemy czy kąpiemy się to nic złego. Można po prostu uchylić i po sprawie, jeśli sytuacja jest ciągła, a nie sporadyczna, to należy pomyśleć nad wentylacją, rozszczelnieniem - w zależności od stopnia natężenia problemu i możliwości. Nie zaszkodzi też częstsze wietrzenie.

Jeśli szukacie okien PCV lub macie problemy z osuszeniem ścian, polecam odwiedzić firmę Novex: http://novex.pl/
dodane 3390 dni temu   |   przez: P7788
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia okna i drzwi na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Marek w w kategorii Okna i drzwi na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Dlaczego na oknach w domu pojawia się wilgoć (para)?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Okna i drzwi lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2021 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie