Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy opłaca się instalować domową klimatyzację?

Czy w Polsce, w której mamy tylko 2 m-ce lata opłaca się montować w domu klimatyzatory? Czy dają one także możliwość ustawienia ich na grzanie? Jak często czyści się klimatyzację w domu?
tagi: domowa klimatyzacja, klimatyzator
dodane 4090 dni temu   |   przez: budowlarz
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Trudno oceniać opłacalność montowania klimatyzatorów, jeśli nie przynoszą one żadnych finansowych korzyści a tylko dodatkowy komfort. Nie można więc policzyć, że na przykład zwrócą się w 5 lat, bo nie zwrócą się nigdy.

Czy WARTO? Moim zdaniem tak, choć lepiej jest zadbać o to, by dom nie wymagał klimatyzacji (np. wyeliminować okna dachowe lub zamontować rolety).

Większość klimatyzatorów posiada funkcję grzania i może działać jako ogrzewanie w okresach przejściowych (zależnie od modelu, do temperatur rzędu 0...-5*C).

Jeśli chodzi o czyszczenie, sądzę, że podobnie jak i w biurach, powinno się to robić 2x do roku.
dodane 4042 dni temu   |   przez: Krzysztof Lis
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia okna i drzwi na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika budowlarz w kategorii Wentylacja i klimatyzacja na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy opłaca się instalować domową klimatyzację?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Wentylacja i klimatyzacja lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2021 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie