Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Minimalna temperatura grzania w mieszkaniu - z innej strony

Witam. Mam pytanie dotyczące minimalnej temperatury, jaką należy utrzymywać w mieszkaniu przez jego właścicieli. Chodzi o to, że kupiłem mieszkanie w nowym budynku i przez zimę jeszcze nie zacząłem remontu. Ustawiłem zatem grzanie na osiem stopni i tak pozostawiłem (ogrzewanie gazowe). Niespodziewanie w lutym dostałem pismo od dewelopera, że wpłynęły do niego skargi na niemożność dogrzania mieszkań przez lokatorów mieszkających nade mną i zostałem wezwany do utrzymywania w niezamieszkałym mieszkaniu temperatury nie niższej niż 16 stopni - tak podobno został zaprojektowany budynek, że wszyscy muszą utrzymywać temperaturę nie niższą niż 16 stopni, aby sąsiedzi mogli u siebie uzyskać normalną temperaturę. I tu pojawia się moje pytanie: czy istnieją jakieś przepisy określające minimalną temperaturę do utrzymywania której zobligowany jest właściciel mieszkania? Czy można w taki sposób projektować budynek, aby (de facto) inni lokatorzy ponosili część kosztów ogrzewania mieszkań sąsiadów? Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
tagi: minimalna, temperatura, ogrzewanie
dodane 4210 dni temu   |   przez: octopus18
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Nie ma takich przepisów. To jaką temperaturę masz w mieszkaniu zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Skoro nie mieszkasz logiczne jest że nie będziesz nie potrzebnie wydawał pieniędzy, a deweloperowi powiedz, że coś słabo zaprojektował mieszkanie, skoro temperatura u sąsiada ma wpływ na temperaturę u mnie.
dodane 3814 dni temu   |   przez: andrzej83x
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia usługi remontowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika octopus18 w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Minimalna temperatura grzania w mieszkaniu - z innej strony, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie