Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Problem z przemarzaniem płyt na poddaszu

Witam. Mieszkamy w nowym domu 2 lata. Już po pierwszej zimie zauważyłem plamy na płytach na poddaszu. Przyznaję, że folia paroprzepuszczalna jest słaba, a dach jest skomplikowany, grubość ocieplenia to 20 cm wełny mineral. Mam pewien pomysł, co do docieplenia, ale wolę się poradzić. A mianowicie: wstrzykiwać piankę poliuretanową, byłby to sposób najmniej inwazyjny, ale nie wiem, czy to wina tylko słabego ocieplenia, czy słabej folii. Proszę o opinie.
tagi: dom, ocieplenie
dodane 4291 dni temu   |   przez: bobudowniczy
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Zadbaj o dobrą izolację nakrokwiową np. od Brass Divoroll Clima s+ Pro lub Top, gdzie można ją stosować na całej powierzchni dachu zamiast deskowania. Super ogranicza mostki cieplne.
dodane 2350 dni temu   |   przez: Wojtano43
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Cześć
Pewnie już poradziłeś sobie z tym problemem o którym pisałeś. Jedyne to mogę Ci odpisać to czy masz wentylowany dach? Pomiędzy pokryciem głównym a ociepleniem musi być szczelina przez którą będzie cyrkulowało powietrze. Jeśli tego nie ma to klapa, może też być tak, że membrana paro przepuszczalna została zamontowana odwrotnie. Albo zamontowałeś wełnę bezpośrednio na płytę. Generalnie przy dobrze wykonanym dachu nie powinno być problemów. Może robił to ktoś kto nie do końca miał pojęcie.
Ja montowałem dach samemu przy pomocy firmy mluksus z Bełchatowa, z tego co mi powiedzieli to dach mam wykonany jakby to robił prawdziwy dekarz. Jestem zadowolony bo udało mi się trochę zaoszczędzić.
Pozdrawiam
Lechu
dodane 4117 dni temu   |   przez: Lesiu
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia materiały izolacyjne na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika bobudowniczy w kategorii Dachy i pokrycia dachowe na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Problem z przemarzaniem płyt na poddaszu, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Dachy i pokrycia dachowe lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie