Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Co jest tańsze (i lepsze) pustak Porotherm czy Max?

Przymierzam się do budowy domu i jedną z decyzji, którą muszę podjąć do wybór materiału na ściany. W projekcie mam ściany o grubości 44 cm, więc mniej więcej grubość należałoby zachować. Myślałem o Max 288 + 15 cm styropianu, ale znajomi mówią, że lepiej wybrać Porotherm 30 + styropian. Chociaż według moich wyliczeń Max jest tańszy. Jak uważacie?
tagi: max, porotherm, cegła, pustak, ściany
dodane 3582 dni temu   |   przez: Kondzio
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Różnica w cenie materiału tak na prawdę bywa niewielka i dużo zależy od aktualnych cen w pobliskich składach materiałów budowlanych. Faktycznie, zazwyczaj Max wychodzi tańszy - o te 1000 - 2000 zł na 150 metrach kwadratowych. Ale pamiętaj, że koszt to nie sama cegła, ale też zaprawa i robocizna - często budowlańcy chcą więcej za budowę ścian z Maxa, który jest mniejszy i wymaga więcej pracy.

Zobacz też: http://blog-budowlany.blogspot.com/2011/05/pustak-ceramiczny-porotherm-czy-max-220.html
dodane 3581 dni temu   |   przez: Bolek
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia dachy i pokrycia dachowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Kondzio w kategorii Ściany i stropy na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Co jest tańsze (i lepsze) pustak Porotherm czy Max?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ściany i stropy lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2021 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie