Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jaki kominek wybrać do niewielkiego domu?

Jaki kominek wybrać do niezbyt dużego domu, przy założeniu, że będzie stosować się go ogrzewania, tylko raczej okazjonalnie palić?
tagi: kominek
dodane 4265 dni temu   |   przez: budowlarz
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (4):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Jeżeli szukasz kominka, którego głównym atutem ma być ładny wygląd, urządzenie ma pełnić funkcję bardziej ozdobną niż grzewczą, polecam kominki o małej mocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych pomieszczeń, zwłaszcza salonów, w których miejsca do siedzenia (kanapy, sofy, fotele, krzesła) są usytuowane na tyle blisko kominka, że kominek o większej mocy, w którym napalono, może oddawać za dużo ciepła powodując dyskomfort domowników. Polecam Ci zapoznanie się z ofertą kominków na paliwo ciekłe, tzw. bio-kominków, które mają bardzo atrakcyjny wygląd, liczne warianty pozwalające trafić w gust inwestora, nie wydzielają tyle ciepła, co tradycyjne kominki i można je aranżować na wiele różnych sposobów (w tym wieszać na ścianie :-) ).

Przy zakupie kominka należy zwrócić uwagę na fakt, że mały kominek wcale nie musi mieć małej mocy. Dlatego też zawsze należy weryfikować parametry techniczne każdego urządzenia, gdyż mniejszy (gabarytowo) kominek jednego producenta może mieć moc większą niż większy kominek innego.
dodane 4260 dni temu   |   przez: PanWaldek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Mm.. długie wieczory przy kominku :) kominków w internecie można znaleźć mnóstwo, można się zgubić w ofertach, ja mam z Makroterm, zaufałam im i nie żałuję. Zimą daje ciepło, a przez cały rok zdobi mój salon, goście są zachwyceni :D pzdr
dodane 4260 dni temu   |   przez: carbonarro
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Nie ma się co zastanawiać nad rodzajem w takim przypadku tylko kierować się estetyką :) Ja jestem bardzo zadowolona ze swojego i pomimo, że też nie miał służyć do ogrzewania w zimie okazał się bardzo przydatny (miałam "mały" kłopot z piecem w kotłowni). Jestem zadowolona i dlatego mogę polecić kominki Kraków.
dodane 4191 dni temu   |   przez: ludek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Kominek według mnie przede wszystkim powinien dobrze wyglądać. Dlatego ja wybrałem wykończenie marmurem robione przez tą firmę http://tokarz-kamieniarstwo.com.pl/ na prawdę super wykonali ten kominek i teraz każdy kto do mnie przychodzi sie nim zachwyca!
dodane 2141 dni temu   |   przez: inerag
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika budowlarz w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jaki kominek wybrać do niewielkiego domu?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie