Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Prace wykopaliskowe

Witam! Mam staw i chciałbym z niego odprowadzać co jakiś czas wodę jednak wiąże się to ze sporym nakładem pracy a chciałbym tego uniknąć. Od stawu rurą 1,5 cala o długości 10m jeden koniec wkładam do stawu (wierzchem) a drugi koniec montuję w środku rury 10 cali o długości 2m. Wkopuję tą rurę w ziemię pionowo z KRANEM ZAMONTOWANYM NA DNIE RURY do niego podłączona będzie rura plastikowa 1,5 cala o długości 30 m którą kładę do rowu który będę kopał...no właśnie i tu się zaczyna zabawa Rów musi być długości 30 m (tak jak rura 1,5 cala) od stawu na podwórku do rowu przydrożnego. Mieszkanie mam wyżej od tego rowu przy drodze co mi ułatwia zadanie ale nie do końca. Mam dwa sposoby na wykopanie rowu 1 SPOSÓB: kopać rów z początku na głębokość jak rura 2 metry pomału zmniejszając głębokość rowu lub 2.SPOSÓB: Od dołu rury dać ostry kąt w górę i dalej kopać płytko. Dno stawu jest wyżej o metr może dwa od przydrożnego rowu do którego muszę kopać. Zamontowana będzie pompka przy stawie aby tylko puścić ciśnienie. Jak z drugiej strony zacznie lecieć to już spadkiem będzie zasysać samoistnie ze stawu bez udziału pompki. 1 PYTANIE Czy woda nie cofnie się przy ostrym kącie tak jak to jest w drugim sposobie, a jak się cofnie to czy nie zamarznie 2 PYTANIE Czy jest jakaś możliwość aby przy drugim sposobie woda nie cofała.się. Z góry dziękuję za odpowiedz!!
tagi: rów, rura, staw
dodane 4246 dni temu   |   przez: DonPietro
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (0):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

Na to pytanie nie została udzielona jeszcze żadna odpowiedź.

Bądź pierwszy »
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika DonPietro w kategorii Zrób to sam na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Prace wykopaliskowe, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Zrób to sam lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie