Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jakie są opłaty notarialne przy darowiźnie ziemi? Czy zapłacimy podatek?

Mam jeszcze jedno pytanie - chciałbym się dowiedzieć ile będzie kosztować mnie przepisanie ziemi z teściów na nas. Czy będziemy musieli zapłacić podatek? Jakie są koszty u notariusza?
tagi: notariusz, opłaty notarialne, podatek, koszty
dodane 4213 dni temu   |   przez: Bartek W
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Podatku nie zapłacicie, jeżeli teściowie przepiszą ziemię tylko na żonę. Jeżeli przepiszą na was oboje, wtedy Ty, jako, że nie załapiesz się na I grupę podatkową, będziesz musiał zapłacić podatek od darowizny.

Koszty u notariusza składają się z wielu różnych elementów. Płacisz za sam akt darowizny - zgodnie z obowiązującymi maksymalnymi taksami notarialnymi : http://www.gazetaprawna.pl/wskazniki/taksa_notarialna . Dodatkowo płacisz za przygotowanie umowy, załatwienie zmian czy wpisów w księdze wieczystej itp. My za przepisanie ziemi o wartości 25 000 zł zapłaciliśmy 1400 zł za całość.
dodane 4143 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Bartek W w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jakie są opłaty notarialne przy darowiźnie ziemi? Czy zapłacimy podatek?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie