Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Remont kamiennicy - od czego zacząć??

Witam Dostałem mieszkanie w starej kamienicy z lat 30-tych,jest to powiedzmy kwadrat podzielony na pół,czyli dwa pokoje 6x3m ,w jednym wydzielona jest część na łazienkę.Mam parę pytań w związku z tym ,bo do zrobienia jest tam wszystko łącznie z ogrzewaniem.Chciałem wydzielić pokój dla dziecka,zrobić podwieszane sufity wszędzie(są naprawdę brzydkie) i coś z podłogą. I tu nasuwa mi się pytanie od czego mam zacząć??Podłoga jest z desek lecz jest w dobrym stanie,pare skrzypiało,powkręcałem trochę wkrętów i jest ok,w miarę równa,niektóre miejsca minimalnie odstają od poziomu.Chcę na podłogę dać płyty OSB 22mm jedną warstwę i na to panele+kafelki w kuchni(pokój będzie z aneksem),zdaje mi się że to dobre rozwiązanie ponieważ do płyty można od razu kłaść kafelki ,a montaż szybki. Czy najpierw zrobić podłogę czy może ściankę działową do pokoju dziecka ??A może lepiej najpierw podłoga ,bo potem drewnowkręty będą lepiej trzymały się podłoża(płyta OSB+deska+czasem jakaś belka),potem ścianka ,grubość 75mm,jeśli chodzi o mocowanie to drewnowkręty do podłoża i sufitu,a na ściany kołki szybkiego montażu tylko prosiłbym o wymiary tych wszystkich wkrętów itp. żeby nie były za małe i żebym za bardzo znów nie przesadził,a potem na końcu mi się zdaje sufity. Strop oczywiście drewniany, pod warstwą tynku są legary co 60cm ,drewno w dobrym stanie,jakie najlepiej wieszaki wybrać??Obniżam o co najmniej 30cm i jakie mocowanie tych wieszaków??Słyszałem .że najlepsze są jakieś specjalne wkręty fosfatowane tylko proszę mi uświadomić jak długie one mają być żeby ta konstrukcja wytrzymała lata,.Do ściany wiadomo kołki szybkiego montażu a mam problem z wyborem właśnie mocowania do wieszaków,mogę dać je trochę ciaśniej niż wszędzie piszą 1,2m,np.80cm to wtedy będzie stabilniej??Proszę o sprecyzowanie co robić pierwsze a co ostatnie.Mam nadzieję ,że dobrze opisałem mój problem i znajdą się chętni do pomocy.Z góry dziękuję:-)
tagi: remont ,sufit, podłoga, ścianka działowa
dodane 4161 dni temu   |   przez: dawidziomal
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (0):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

Na to pytanie nie została udzielona jeszcze żadna odpowiedź.

Bądź pierwszy »
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia parkiety i podłogi na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika dawidziomal w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Remont kamiennicy - od czego zacząć??, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie