Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Pustaki styropianowe na strop?

Witam wszystkich po raz pierwszy! Powoli planuję budowę domu i odkryłem pustaki styropianowe, Myślicie, że to bezpieczne rozwiązanie? Maja dużo zalet, są lekkie i ponoć dobrze izolują akustycznie, ale styropian zamiast betonu? Co o tym myślicie?
tagi: stropy, budowa domu, ściany, konstukcje, styropian
dodane 4015 dni temu   |   przez: Uzytkownik_01
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Stropy Teriva z pustakami styropianowymi Light muszą spełnić wymagania zgodnie z obowiązująca normą PN EN 15037, tak samo jak pozostałe pustaki ( keramzytowe, betonowe ).

Minimalna nośność gotówkowego stropu z tym pustakiem to 4kN/m2 ( 1,5kN/m2 obciążenie zmienne, 2,5kN/m2 obciążenie stałe ) Pustak w stropie jest elementem wypełniającym, nie stanowi elementu konstrukcyjnego.
Nie rozważamy tutaj przenoszenia obciążeń przez strefę ściskaną . Konstrukcje nośną tworzą tutaj belki kratownicowe wraz z nadbetonem. Bloki styropianowe muszę jednak posiadać minimalną wytrzymałość mechaniczną 1,5kN (klasa R1a) co umożliwia między innymi przemieszczanie się po stropie w celu ich montażu. Zaletami tego rozwiązania jest niska masa własna stropu 1,88kN/m2, oraz bardzo wysoki współczynnik izolacji termicznej. Tego rodzaju strop można jak najbardziej stosować na powierzchnie użytkowe.
dodane 3990 dni temu   |   przez: KONBET
 
+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
hej!
Też słyszałem o tym rozwiązaniu,taki strop zbudowany jest z styropianowych pustaków , ma bardzo wysoką izolacyjność termiczną, myślę, że super nadaje się do piwnic lub poddaszy. No i na pewno jest bardzo lekki:)
Konbet produkuje takie wynalazki, możesz sprawdzić na ich stronie.
dodane 4004 dni temu   |   przez: adam
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
No właśnie jest lekki, ale czy nie za? Myślisz, że nadaję się też do powierzchni użytkowej? Czy tylko na poddasze i piwnice?
dodane 4003 dni temu   |   przez: Uzytkownik_01
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia materiały izolacyjne na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Uzytkownik_01 w kategorii Ściany i stropy na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Pustaki styropianowe na strop?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ściany i stropy lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie