Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Odizolowanie gruntu od podłogi w bloku na parterze

Witam. Może ktoś podpowie.... Więc tak: Mieszkam w bloku na parterze. Parter ten jest równo z powierzchnią ziemi. Gdy okazało się że mieszkanie jest ciężko dogrzać do ponad 20st C, poszedłem do administratora budynku. Zobaczywszy tam plan budynku dopatrzyłem się że izolacja gruntu od pogłogi jest (moim zdaniem) nieodpowiednia a mienowicie brak jest styropianu lub wełny ! Tej zimy mieliśmy dość niskie temperatury a w mieszkaniu było nawet do -14st C, wymienili jakieś wymienniki ciepła , podkręcili moc.... jest 20st C. Blok stoi od 11 lat i problem jest ten sam co rok (zużywam więcej niż inni GJ a w mieszkaniu jest zimno) reasumując: Pomyślałem żeby zaprosić jakiegoś rzeczoznawcę, inspektora budowlanego.... (właśnie nie bardzo wiem gdzie z tym pójść) żeby wystawił jakąś ekspertyze co do prawidłowości wykonania tej właśnie izolacji od gruntu. Moje pytanie: co mam zrobić? gdzie mam się udać z tym problemem? od czego zacząć ? jak prawidłowo w świetle prawa budowlanego powinna być odizolowana podłoga? no i czy administrator powinien być zobowiązany ową podłogę/izolację zmodernizować/naprawić. Za porady z góry dziękuję Pozdrawiam
tagi: izolacja od gruntu, parter
dodane 3887 dni temu   |   przez: mariusz36
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (5):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Żeby jakoś uporządkować odpowiedź, proszę powiedzieć jaka jest forma własności budynku. Tak na szybko - administrator nic nie może, tylko właściciel ("nie może" w tym wypadku znaczy "nie musi").
dodane 3886 dni temu   |   przez: adam50
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam.
Jestem najemcą a blok jest to Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Pozdrawiam
dodane 3885 dni temu   |   przez: mariusz36
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Ogólnie - nawet b. zła izolacja podłogi na gruncie nie jest raczej powodem niemożności dogrzania budynku. Oczywiście powiększa straty, ale powód może być inny.
Co do planów - izolowanie podłogi na gruncie jest (było) dosyć specyficzne, brak izolacji poziomej nie oznacza jeszcze błędu. dlatego zanim wyciągniesz ciężkie działa "spytaj fachowca" - lokalny PZITB.
Budynki wielorodzinne obowiązkowo są kontrolowane, po kontroli musi być sporządzony protokół z ewentualnymi elementami wymagającymi naprawy. Proszę pisemnie zgłosić swoje wątpliwości - w protokole pokontrolnym musi znaleźć się wyjaśnienie.
Na osłodę podłoga na gruncie, nawet leżąca pod Twoim mieszkaniem, jest zewnętrzną przegrodą całego budynku - wszyscy lokatorzy są solidarnie za nią odpowiedzialni (finansowo !!!).
dodane 3875 dni temu   |   przez: adam50
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Napisz proszę, czy pomogłem trochę.
dodane 3865 dni temu   |   przez: adam50
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam. Napewno pomogłeś ponieważ wiem od czego mam zacząć. Nie zasięgnąłem jeszcze porady w lokalnym PZITB. Jak będę znał więcej konkretów i jakie są szanse na docieplenie izolacji poziomej, będę informował na forum o przebiegu sprawy.

dzięki i pozdrawiam
dodane 3864 dni temu   |   przez: mariusz36
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia parkiety i podłogi na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika mariusz36 w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Odizolowanie gruntu od podłogi w bloku na parterze, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie