Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Kto powinien wymieniać bezpieczniki mocy przedlicznikowe?

Mam problem z topikowymi bezpiecznikami mocy zabezpieczenia przedlicznikowego. Są one zakręcone w metalowej skrzynce na ścianie budynku i gdy mi się spalą jak dzwonię do elektrowni to każą mi samemu je wymieniać, a oni tylko powtórnie zaplombują. Czy tak powinno być?
tagi: bezpieczniki mocy, BM, eski, przedlicznikowe, plombowanie
dodane 3770 dni temu   |   przez: krzysiek
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Niestety, ale taka jest praktyka. Jak spali się tak zwany BM to dzwonimy na pogotowie energetyczne, a oni najczęściej „wyrażają zgodę na zerwanie plomby”. My mamy ich ponownie zawiadomić o wymianie bezpiecznika i wówczas wysyłają ekipę do zaplombowania. Jeżeli nie chcemy mieć kosztów wzywania elektryka radzę kupić uchwyt do wsadzania BM-ów. Pamiętajmy by zakładane BM-y miały taką samą wartość oporową jak spalone. Można też zainwestować w tak zwane eski, automatyczne bezpieczniki mocy. Obecnie nie plombuje się już tak zwanych hebelków i w przypadku awarii nie trzeba wzywać panów z elektrowni by je plombowali. Usługa ta jest niestety płatna.
dodane 3768 dni temu   |   przez: bobek
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika krzysiek w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Kto powinien wymieniać bezpieczniki mocy przedlicznikowe? , weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie