Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jaka jest wasza opinia o biokominkach?

Znalazłam w internecie taką ofertę i zastanawiam się nad funkcjonalnością tych kominków.
tagi: biokominki, biopaliwo, eco-fire
dodane 3770 dni temu   |   przez: emi
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Biokominki mają wartość głównie estetyczną chociaż i to nie do końca. Musimy zauważyć, że nie mają one żadnego nadmuchu powietrza z zewnątrz jak również nie odprowadzają spalin. Nawet jeżeli etanol nie wydziela przy spalaniu żadnych szkodliwych substancji to jednak zamienia on tlen w dwutlenek węgla, a przy małym pomieszczeniu bez wentylacji może powstać tlenek węgla zwany czadem. Denaturat jako paliwo od dawna służył do oświetlania czy podgrzewania. Turyści do dziś używają kochery wyposażone w mosiężny palnik na denaturat. Najczęściej jednak stosują go na dworze. Producenci biokominków małymi literkami informują by montować je w pomieszczeniach dużych o powierzchni co najmniej 40 m² oczywiście o ile jest w nich dobra wentylacja. Wydajność tych kominków też nie jest zbyt ekonomiczna. 1 litr bioetanolu wystarczy na 2-3 godziny palenia w zależności od skuteczności palnika.
dodane 3768 dni temu   |   przez: xarello
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę o takim kominku.
dodane 2980 dni temu   |   przez: Kornel31
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika emi w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jaka jest wasza opinia o biokominkach?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie