Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Które szambo jest bardziej opłacalne; betonowe czy plastikowe?

Zastanawiam się jakie wybrać szambo do swojego domu plastikowe, czy betonowe? Podobno z dren już nie można robić szamb..?
tagi: szambo, kanalizacja, nieczystości
dodane 3743 dni temu   |   przez: gido
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
To zależy od zasobności Twojego portfela. Bardziej korzystne dla środowiska będzie szambo plastikowe, jednak oczywiście i cena od razu będzie o wiele wyższa. Dopóki nie ma prawnych uregulowań w zakresie montowania szamba betonowego możesz spokojnie takie u siebie zamontować.
dodane 3732 dni temu   |   przez: budowlaniec2012
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Raczej betonowe
dodane 2969 dni temu   |   przez: Kornel31
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Kiedyś szamba z dren są najtańsze i najłatwiejsze do wykonania. Z uwagi na dbałość o środowisko i szeroko rozumianą ekologię stara się unikać tego typu rozwiązań, ale wyraźnych zakazów nie ma. Zresztą nieuczciwi mogą w każdym szambie wywiercić dziurę. Producenci szamb z kręgów oferują zarówno uszczelnienia międzykręgowe, jak i gotowe spody do studni kanalizacyjnych. Można też takie spody wylać samemu po wkopaniu kręgów. Kopiąc metodą studniarską szybko i tanio można zrobić takie szambo, jednak dreny dziś są dużo droższe niż gotowe zbiorniki betonowe. Jeżeli będzie podchodzić woda to po paru drenach wkopanych w ziemię może się okazać że budujemy studnię nie szambo. Do pozostałych szamb potrzebna jest koparka i dźwig. Przy niskim poziomie wód gruntowych szambo plastikowe może wypływać na powierzchnię, gdy będzie puste. Chyba że zalejemy go betonem, ale to dodatkowy koszt. Koszt szamb plastikowych jest około dwukrotnie wyższy niż betonowych.
dodane 3740 dni temu   |   przez: domo
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika gido w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Które szambo jest bardziej opłacalne; betonowe czy plastikowe?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie