Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jak zaimpregnować deski na drewnianą podłogę?

Będę wymieniać u dziadka podłogę. Stara spróchniała i zgniła, miała pewnie ze 100 lat. Zastanawiam się czym zaimpregnować nowe deski. Podejrzewam że są położone na klepisku.
tagi: drewniana podłoga, impregnacja drewna, wymiana podłogi
dodane 3673 dni temu   |   przez: świeżak
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (6):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Trudno odpowiedzieć bo musisz zobaczyć dlaczego stara podłoga rozleciała się. Może to być zarówno przez wilgoć jak i przez szkodniki. Najważniejsze pytanie brzmi: jak będą wyglądać legary. Jak chcesz dobrze zrobić remont to licz się z wymianą legarów. Najlepiej usunąć wszystko. Jeżeli nie ma wylewki betonowej to dobrze byłoby ją wylać, a na nią wyłożyć np. papę izolacyjną klejoną jakimś lepikiem, na to zaś styropian, później jakieś legary i potem deski. Wystarczy zwykły impregnat wodny chroniący drewno przed szkodnikami. Oczywiście wierzch podłogi powinieneś pomalować farbą olejną.
dodane 3671 dni temu   |   przez: miss_eks
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Kup sobie impregnat bezbarwny firmy Sadolin. Ja zawsze stosuję ta firmę jeśli chodzi o impregnację czy też ozdobne malowanie lakierobejcą.
dodane 3671 dni temu   |   przez: budowlaniec2012
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Szanowny Panie,

proponuję zaimpregnować deski od strony wierzchniej wykorzystując do tego bezbarwny Impregnat Ochronno-Dekoracyjny VIDARON http://www.vidaron.pl/pages/97 Stworzy on podkład, który zabezpieczy biologicznie drewno przed kolejnym malowaniem. Tak zaimpregnowane deski może Pan następnie pomalować dobrej jakości lakierem odpornym na ścieranie. Dobrym rozwiązaniem będzie też zaimpregnowanie desek od strony klepiska Impregnatem Ochronno-Dekoracyjnym VIDARON w kolorze. Należy to jednak robić ostrożnie, tak by nie zabrudzić wierzchniej strony drewna.

Ponieważ podejrzewa Pan, że deski położone są bezpośrednio na klepisku, najlepszym rozwiązaniem byłoby również właściwe przygotowanie podłoża – położenie warstwy przeciwwilgociowej, następnie ocieplenia oraz wylewki betonowej. Wykonanie takich prac będzie jednak czasochłonne i wiąże się z dodatkowymi kosztami.
dodane 3661 dni temu   |   przez: e-Rzecznik Śnieżka
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Polakierować równo i dobrze wyrównać papierem ściernym
dodane 2197 dni temu   |   przez: Amadeuszz32
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Drewniana podłoga to rozwiązanie na lata, jednak trzeba zadbać o jej prawidłową konserwację i pielęgnację. Właściwą ochronę powinna zapewnić warstwa lakieru, oleju, bądź wosku. Podłoga każdego dnia narażona jest na ścieranie, rysowanie, dlatego warto ją zabezpieczyć, na przykład wcześniej wspomnianym lakierem, który chroni drewno, tworząc na jego powierzchni warstwę ochronną.
dodane 2612 dni temu   |   przez: StrefaKlimatyzacji
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
w baltic wood są środki do pielęgnacji bardzo dobre, ja ich używam i moja podłoga ma już ponad 2 lata i wygląda jak nowa, a mam psa, obawiałam się, że może coś się z nią stać, ale wygląda idealnie
dodane 2434 dni temu   |   przez: Ankan
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia wylewki betonowe i podłogowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika świeżak w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak zaimpregnować deski na drewnianą podłogę?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie