Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy piec akumulacyjny zamówić u zduna?

Mam licznik dwutaryfowy i chyba powinienem to jakoś wykorzystać do ogrzewania domu. Chciałbym by nie był to jakiś badziewny piec akumulacyjny ale taki stylowy pokryty ładnymi kafelkami. Nie mogą znaleźć zduna by to mi zrobił. Może kupić jakiś stary piec kaflowy i wsadzić do środka grzałki?
tagi: piece akumulacyjne, piece kaflowe, obudowy do pieców
dodane 3632 dni temu   |   przez: kleks
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Dwadzieścia parę lat temu to byłby dobry pomysł. Dziś jednak piece akumulacyjne nie polegają tylko na grzałce i szamocie. Po pierwsze mamy cegły z magnezytu, które są o wiele wydajniejsze od szamotu. Najbardziej ekonomiczne są dziś piece dynamiczne, mające nadmuch gorącego powietrza wtedy gdy jest to potrzebne. Wnętrze pieca ma zawsze temperaturę około 800 stopni, a tylko czujnik temperatury powoduje że powietrze ogrzewa pomieszczenie. Piec musi spełniać normy ochronne. Należy do nich temperatura ścian bocznych które nie mogą parzyć. Jest to bardzo ważne, gdy mamy w domu małe dzieci. Widziałem za to osłony kaflowe na piece akumulacyjne. Skoro jedynie co jest istotne to wylot powietrza to może zdun sam by taką obudowę wykonał.
dodane 3630 dni temu   |   przez: domo
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
no wlasnie sam bym sie z checia dowiedzial czegos wiecej :) takze czekam tez na odpowiedzi ;)
dodane 2916 dni temu   |   przez: michcio87
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
To jaki piec jest najlepszy w takim razie ?
dodane 2966 dni temu   |   przez: Kornel31
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika kleks w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy piec akumulacyjny zamówić u zduna? , weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie