Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: BuDa

firma: Blog budowlany
punkty fachowca: 54 (+ 95 / - 41)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez BuDa - ostatnio dodane:

 
 
+ -
2 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Podatku nie zapłacicie, jeżeli teściowie przepiszą ziemię tylko na żonę. Jeżeli przepiszą na was oboje, wtedy Ty, jako, że nie załapiesz się na I grupę podatkową, będziesz musiał zapłacić podatek od darowizny.

Koszty u notariusza składają się z wielu różnych elementów. Płacisz za sam akt darowizny - zgodnie z obowiązującymi maksymalnymi taksami notarialnymi : http://www.gazetaprawna.pl/wskazniki/taksa_notarialna . Dodatkowo płacisz za przygotowanie umowy, załatwienie zmian czy wpisów w księdze wieczystej itp. My za przepisanie ziemi o wartości 25 000 zł zapłaciliśmy 1400 zł za całość.
dodane 4079 dni temu
 
 
+ -
2 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Witam, jeżeli ogrodzenie ma być tanie to polecam zwykłą siatkę. Wykonać je można samemu, a i materiały nie są drogie. Myślę, że ogrodzenie z siatki o długości tych 20 metrów nie przekroczy 1000 zł w kosztach materiałów. Droższa może być sama brama.

Zobacz też:
http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/08/rodzaje-ogrodzen-systemy-ceny-jakie.html
http://blog-budowlany.blogspot.com/2011/05/siatka-pleciona-zgrzewana-czy-panele.html
dodane 4080 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Generalnie nie ma problemu z laniem betonu w ziemię, jeżeli faktycznie wykopy się nie zasypują. Beton nie będzie mieszał się z ziemią. Ważne jest tylko, żeby zbrojenia znalazły się kilka centymetrów nad ziemią, żeby beton oblał je ze wszystkich stron.
Ponadto, przy laniu betonu w ziemię może go wyjść więcej niż przy szalunkach (które są równe i mierzone).
dodane 4087 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Fundamenty od środka powinny być zasypane piaskiem. Może być gorszej jakości. Na pewno nie można zasypywać fundamentów humusem czy gliną. Ważne jest też dobre ubicie piasku, żeby podłoga później nie siadała i nie pękała. Z zewnątrz jakość piasku i ubicia może być gorsza (chyba, że myślimy o tarasie czy podjeździe pod garaż - tam też warto ubić piasek).
dodane 4087 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Najlepiej skończyć wszystko do stawiania ścian zewnętrznych. Tzn, wykonać ławy i ściany fundamentowe, zaizolować ściany roztworem asfaltowym z obu stron, zasypać fundamenty w środku, wylać podłogę na gruncie, odizolować ściany z zewnątrz i zasypać je z zewnątrz.
Zasypanie jest istotne, żeby ławy znalazły się poniżej poziomu przemarzania gruntu.
Dodatkowo, można całość przykryć zwykłą folią, żeby woda nie dostawała się w ewentualne szczeliny.
dodane 4087 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie