Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: Coopernik

firma: P.I.B. Instalex-Montbud
punkty fachowca: 25 (+ 30 / - 5)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez Coopernik - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jest to temat zbyt obszerny jak na to forum, wystarczy zapytać w najbliższym sklepie instalacyjnym lub markecie, okaże się że istnieje co najmniej kilka równożędnych technologii, ich wybór jest kwestią zasobności porfela oraz czy instalację chce sie wykonywać samodzielnie czy zlecić. W przypadku samodzielnej pracy nalezy brac pod uwagę skomplikowanie danej technologi a tym samym dobór i koszt samych narzędzi. Wspólcześnie dominują technologie nowoczesne, tworzywa, miedź, kompozyty. Od rur stalowych odchodzi się w budownictwie.
dodane 3826 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Rury czarne stosowane powszechnie w starszych instalacjach c.o. korodują tylko w przypadku kontaktu z powietrzem, z tego powodu nie jest wskazane zbyt częste opróżnianie instalacji c.o. Po za tym rury czarne są dużo tańsze od ocynkowanych i bardziej podatne na obróbkę cieplną - niezbędną przy wykonywaniu obejść lub podejść pod grzejniki. Obecnie do wykonania instalacji centralnego ogrzewania można z powodzeniem użyć wielu innych materiałów i technologii, tworzywa, miedź, kompozyty.
dodane 3826 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Witam, można oczywiscie zastosować profile do regipsu a nastepnie obłozyć je płytami stg, zaszpachlować i pomalować, ale wtedy w całum mieszkaniu będzie biegł murek - tak jak prowadzone są rury. Na takim murku też będzie się osadzać kurz. Może drożej lecz znacznie lepiej włożyć rury w ścianę? Potrzebny będzie wtedy hydraulik - same rury powinny być w ścianie zaizolowane aby nie tracić ciepła.
dodane 3878 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Czy to nie jest zbyt zawyżone? Radzę poszukać dwóch lub więcej innych wykonawców i poznać ich wyceny. Nie podano odległości, głębokości itp. szczegółów, więc trudno wyrazić opinię. Wykonywałem tego typu prace w cenach od 1500zł do 50000zł, więc jak widzisz jedynie porównanie z innymi wykonawcami da prawidłową odpowiedź. Warto pamiętać by nie informować innych wykonawców że już ktoś robił wycenę a jak się wymsknie taka informacja to nie podawać ceny konkurencji. Chyba że chcemy się targować - czasami wykonawcy sporo spuszczają z tonu gdy dowiedzą się ceny konkurenta.
dodane 3878 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Katalog Rigips - tam jest wszystko opisane. Tanio, szybko w miarę trwałe.
dodane 3897 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie