Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: PanWaldek

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 33 (+ 40 / - 7)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez PanWaldek - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Nie można, użytkowanie budynku mieszkalnego bez jego odbioru może skończyć się kontrolą powiatowego inspektora nadzoru budowlanego (pinb), nałożoną przez niego grzywną i nakazem opuszczenia budynku. Pinb nie ma w zwyczaju przeprowadzać takich kontroli sam z siebie i w większości przypadków jest to konsekwencja donosu, że budynek jest zamieszkały. Kary sięgają kilku i więcej tysięcy złotych, zależne są od kategorii i wielkości obiektu budowlanego.
dodane 4173 dni temu
 
 
+ -
5 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Polecam zweryfikować wszystkie za i przeciw stojące za odkurzaczem centralnym i na tej podstawie rozważyć bądź nie zakup i montaż takiego systemu.

Zalety:
- brak cyrkulacji zużytego powietrza prze co kurz i roztocza usuwane są z pomieszczeń skuteczniej niż w przypadku odkurzaczy tradycyjnych
- brak hałasu, ponieważ silnik umieszczony jest najczęściej w garażu, piwnicy lub innym odseparowanym pomieszczeniu gospodarczym
- najczęściej większe niż w przypadku zwykłych odkurzaczy silniki wytwarzające większą siłę ssącą, co przekłada się na dokładniejsze sprzątanie powierzchni
- szczelina przypodłogowa odkurzacza centralnego tzw. szufelka jest szczególnie przydatna w kuchni i jadalni do szybkiego usuwania kruszyn i paprochów
- brak konieczności ciągnięcia odkurzacza i podłączania go do gniazdek w kolejnych pomieszczeniach
- duży pojemnik na śmieci pozwalający na rzadsze opróżnianie
- łatwe odkurzanie schodów i małych pomieszczeń bez konieczności ciągnięcia i przenoszenia odkurzacza
- instalacja odkurzacza centralnego może przełożyć się na wzrost wartości nieruchomości

Wady:
- konieczność wykonania instalacji (kucie ścian)
- cena - wysoki koszt inwestycji związany z koniecznością montażu całego systemu
- długi wąż uciążliwy w rozwijaniu i chowaniu, który i tak trzeba ze sobą nosić o który ze względu na swoje gabaryty może przeszkadzać w trakcie odkurzania
- potencjalnie większy koszt naprawy systemu w przypadku awarii
- konieczność zapewnienia dodatkowego miejsca na agregat (w piwnicy, garażu, czy pomieszczeniu gospodarczym)
- ze względu na konieczność przygotowania instalacji z orurowaniem, rozwiązanie niewykorzystywane w blokach

Do tego dochodzą dyskusyjne kwestie związane zastosowaniem takiego systemu w domkach wyposażonych w wentylację grawitacyjną, w przypadku których rzekomo ma pojawiać się zjawisko cofania powietrza w kanałach wentylacyjnych, które w konsekwencji może prowadzić do zawilgoceń i zagrzybień. Równie dyskusyjna jest kwestia gromadzenia się w kanałach odkurzacza centralnego bakterii i grzybów. Trudno mi jednak ocenić, czy obawy te mają przełożenie w rzeczywistości. Warto odnieść je do odkurzaczy tradycyjnych, w których mogą pojawiać się podobne problemy.
dodane 4179 dni temu
 
 
+ -
1 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeżeli w projekcie budowlanym uwzględnione zostało docieplenie, to ubieganie się o odbiór budynku bez takiego docieplenia nie jest możliwe, ponieważ wykonany budynek nie spełnia założeń projektowych.
dodane 4182 dni temu
 
 
+ -
2 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeżeli nie masz doświadczenia przy Tworzeniu drewnianych konstrukcji zdecydowanie sugerowałbym skorzystać z gotowych rozwiązań, jakich jest bardzo dużo na naszym rynku. Na pewno zaoszczędzisz sporo czasu, a urządzenia będą bezpieczne (przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy kupowany sprzęt posiada atesty, certyfikaty bezpieczeństwa). Proponowałbym poszperać trochę w Internecie, ciekawych propozycji zarówno spełniających oczekiwania finansowe, jak i funkcjonalne co do samego placu zabaw jest wiele, przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci, które korzystały będą z zakupionego sprzętu. Tym bardziej biorąc ten aspekt pod uwagę odradzałbym przygotowanie takiego placu samemu, chyba, że chodzi o samą piaskownicę ;-)

Wracając do istoty pytania, mam doświadczenie z przygotowaniem huśtawki dla dwóch osób i piaskownicy. Wykonanie takiego właśnie zestawu zajęło mi około 6h. Do tego należy doliczyć czas niezbędny na planowanie, projektowanie i zakup materiałów. Koszt to około 400zł, ale jest już sprawa bardzo indywidualna bo zależna od tego w jakiej cenie uda Ci się zakupić materiały niezbędne do budowy zestawu i co ważne, w jakiej kwocie zorganizujesz ich transport.
dodane 4200 dni temu
 
 
+ -
2 1
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jeżeli szukasz kominka, którego głównym atutem ma być ładny wygląd, urządzenie ma pełnić funkcję bardziej ozdobną niż grzewczą, polecam kominki o małej mocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych pomieszczeń, zwłaszcza salonów, w których miejsca do siedzenia (kanapy, sofy, fotele, krzesła) są usytuowane na tyle blisko kominka, że kominek o większej mocy, w którym napalono, może oddawać za dużo ciepła powodując dyskomfort domowników. Polecam Ci zapoznanie się z ofertą kominków na paliwo ciekłe, tzw. bio-kominków, które mają bardzo atrakcyjny wygląd, liczne warianty pozwalające trafić w gust inwestora, nie wydzielają tyle ciepła, co tradycyjne kominki i można je aranżować na wiele różnych sposobów (w tym wieszać na ścianie :-) ).

Przy zakupie kominka należy zwrócić uwagę na fakt, że mały kominek wcale nie musi mieć małej mocy. Dlatego też zawsze należy weryfikować parametry techniczne każdego urządzenia, gdyż mniejszy (gabarytowo) kominek jednego producenta może mieć moc większą niż większy kominek innego.
dodane 4206 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie