Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: Henio

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 3 (+ 3 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez Henio - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jest to możliwe. Tapeta papierowa szczególnie jeżeli ma chropowatą strukturę może być źródłem kurzu, grzybów, roztoczy i wszystkiego co nas uczula, do tego ściana nie oddycha. Radzę jak najszybciej jej się pozbyć, zwłaszcza z sypialni. Co do tapet do malowania to fajny sposób na szybkie uzyskanie gładkiej powierzchni przed malowaniem. Łatwo zamaskować drobne pęknięcia i nierówności ściany, do tego jest dużo łatwiejsza w przygotowaniu niż gładź gipsowa. O ile do gładzi trzeba mieć trochę pojęcia i maszyn to przy tapecie do malowania jak się ma trochę smykałki to można samemu spróbować. Łatwo potem ścianę zmyć, a jak tapeta będzie gładka, bez wyszukanej faktury to kurz nie powinien się na niej osadzać. Oczywiście starą tradycyjną tapetę trzeba koniecznie zerwać.
dodane 3690 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Myślę że nie po to wymyślono płyty i kostkę by robić wylewki. Problem nie jest w rodzaju betonu, ale w tym że nie jest zbrojony. Że jest lany na gruz bez izolacji z podłożem. Ziemia pod betonem zamarza i wysadza go od spodu. Beton pękając robi szczeliny, które wypełnia woda i tak co roku są coraz większe pęknięcia. Z kolejnymi wylewkami to szkoda pracy. Taniej będzie położyć jakieś płyty lub kostkę. Można też położyć klinkier na wylewkę betonową ale najpierw trzeba ten betonowy chodnik dobrze odizolować.
dodane 3875 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Fundament schodkowy robi się, gdy dom ma częściowe podpiwniczenie. Wtedy to ściany takiej piwnicy fundamentowane są na większej głębokości niż pozostała część budynku. Różnica fundamentów w tym przypadku nie może być zbyt duża. Dlatego przejście z jednego "poziomu" do drugiego musi przebiegać właśnie za pośrednictwem czegoś co się nazywa ława schodkowa.
Oczywiście, fundament schodkowy można zastąpić też zwykłym fundamentem wykonanym pod całym budynkiem ale znacznie zwiększy to koszty (bo m.in będzie trzeba zbudować wyższe ściany fundamentowe w części niepodpiwniczonej), warto też pamiętać, żeby przy tej opcji ława była położona poniżej przemarzania gruntu, żeby nie dać jej zbyt głęboko. Realizacja takiego fundamentu schodkowego nie jest trudna, chociaż niewątpliwie łatwiej wykonać fundamenty na jednym poziomie.
dodane 3994 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie