Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Profil użytkownika: cywil

firma: brak
strona www: brak
punkty fachowca: 5 (+ 5 / - 0)
Punkty w rankingu fachowców przyznawane są za każdy "plus" (+) oddany na dobrą wypowiedź użytkownika i odejmowane za każdy "minus" (-) oznaczający złą wypowiedź. Ranking i liczba punktów aktualizowane są raz dziennie. Dowiedz się więcej »
 
 

Odpowiedzi dodane przez cywil - ostatnio dodane:

 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
To prawda że minęła już moda na pokrywanie ścian malowanych w jednym kolorze wzorzystymi rysunkami w innym kolorze. W latach sześćdziesiątych ściana pomalowana na gładko była czymś dziwnym. Wszystkie ściany miały jakieś rysunki o motywach najczęściej kwiatów. Służyło do tego specjalne urządzenie malarskie składające się z wzorzystego wałka gumowego drukującego na ścianie i wałka sznurkowego rozprowadzającego farbę na wałku drukującym. To ciekawe, że teraz ten rodzaj malowania przychodzi do nas z zachodu jako nowość w technice malowania. Niedawno jakaś stacja telewizyjna przedstawiła to jako odkrycie w technice malowania. W obecnych urządzeniach te wałki sznurkowe zastąpiono wałkami z gąbki. Poza tym nic się nie zmieniło. Takie malowanie ukrywa wszelkie przebarwienia i nierówności.
dodane 3640 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
To zależy czy zamierzasz wymieniać okno na takie z szybami zespolonymi? Wymiana sznureczka nie stanowi problemu. Wystarczy rozkręcić okno, wymontować listwę z góry i zastąpić stare sznureczki mniej zniszczonymi. Należy pamiętać by sznurek przeplatać między drabinką. Oryginalny sznurek i drabinka to niecałe 20 zł, jeżeli znajdzie się zakład usługowy z tymi częściami. Gorzej z pokrętłem, a raczej wałkiem elastycznym. Zakłady montujące żaluzje mają jeszcze zakuwacze i linki ale to większe koszty i nie zawsze można dopasować. O ile sznureczki wymienimy sami o tyle po drabinki i wałki musimy poszukać zakładu. Koszt naprawy to pewnie z 50 zł, a tyle kosztuje estetyczna roleta naokienna, która przy starym rodzaju okna da ci dodatkowo izolację termiczną.
dodane 3838 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Pustaki żużlowe nie mają swojej nazwy od koloru, ale od kruszywa jakiego użyto przy jego produkcji. Pustaki te są produkowane do dziś, a mit o radioaktywności jest zwykłą propagandą. Znane są w internecie publikacje badań Politechniki Łódzkiej, Warszawskiej, Akademii Krakowskiej i innych uczelni które dowodzą że często w cegle czerwonej i asfalcie jest więcej izotopów radioaktywnych niż w pustakach żużlowych. Dostawcy żużlu – elektrociepłownie stale monitorują żużel w zakresie promieniotwórczości. Co do wykorzystania starych pustaków to mam nadzieję że były produkowane zgodnie z dzisiejszymi normami i co najważniejsze ze nie są porośnięte mchem i grzybami. Muszą też nie mieć ukrytych mikropęknięć i uszkodzeń mechanicznych.
dodane 3943 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
Jak sądzę przyczyną jest spadek wilgotności w stosunku do tej jaka była w czasie układania paneli. Szczelinki na złączach pojawiają się zwykle pod wpływem zmian wilgotności powietrza, niezbyt równego podłoża lub gdy połączenie zatrzaskowe jest zbyt "słabe". Jeśli panele nie są klejone to można spróbować pościągać je pasami. Może to coś pomoże.
dodane 3982 dni temu
 
 
+ -
1 0
Przejdź na stronę pytania, by zagłosować.
 
To trudna sprawa. Jak było wszystko dobrze a np warunki pogodowe nie pozwalały no to chyba musisz to wsiąść pod uwagę. Siła wyższa. Tak do miesiąca opóźnienia ja bym nie robił awantury. Możesz w sumie iść do sądu...
dodane 4019 dni temu
 
 
 
Profil użytkownika. Zobacz liczbę punktów, głosów pozytywnych i negatywnych oraz ostatnio dodane odpowiedzi na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie