Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Wycinka drzew - jakie opłaty? Jak wygląda podanie o wycięcie drzewa?

Witam. Mam na działce drzewo, których gałęzie zaczynają nachodzić na dom. Chciałbym je sciąć, lub przynajmniej usunąć zagrażające gałęzie. Czy potrzebuję na to pozwolenia? Ile to może kosztować?
tagi: drzewo, wycinka drzew, wycięcie drzewa
dodane 4433 dni temu   |   przez: Marek
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Jeżeli drzewo jest starsze niż 10 lat i nie jest drzewem owocowym, to potrzebujesz pozwolenie na jego wycięcie, bez względu na to, czy zagraża budynkowi, czy nie.

Opłata za wycięcie drzewa uzależniona jest od obwodu pnia na wysokości 130 cm. Stawki zależą też od gatunku drzewa. Na przykład za topolę zapłacimy ponad 12 zł za cm obwodu. Podczas gdy dla jodły to już ponad 300 zł. Zobacz więcej tu: http://www.rp.pl/artykul/4,438030_Ile_kosztuje_wyciecie_drzewa.html

Co ważne, od 2010 roku bez zezwolenia można też kształtować koronę drzewa. Na przykład wycinać uschnięte lub nadłamane gałęzie. Lub gałęzie wchodzące w kolizję z obiektami budowlanymi.
dodane 4432 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Marek w kategorii Ogród na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Wycinka drzew - jakie opłaty? Jak wygląda podanie o wycięcie drzewa?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogród lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie