Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Lepsza kuchenka gazowa czy elektryczna? Którą wybrać?

Witam, zastanawiam się nad tym czy korzystniej jest założyć w nowym domu kuchenkę gazową, czy elektryczną? Jak wygląda porównanie kosztów korzystania? Dodam, że musiałbym założyć kuchenkę na butlę, bo nie mam dostępu do gazu ziemnego z sieci.
tagi: kuchenka gazowa, kuchenka elektryczna
dodane 4351 dni temu   |   przez: Marek1
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Koszty samych kuchenek są zbliżone. W eksploatacji kuchenki gazowe są niewątpliwie tańsze, szczególnie, gdy masz gaz z sieci. Przy butli to koszt 30 zł raz na 4-5 miesięcy. Ale na pewno korzystanie z takiej kuchenki będzie bardziej uciążliwe ze względu na konieczność wymiany butli z gazem co jakiś czas.

Kuchenki elektryczne są czystsze (nie ma tłustego osadu od produktów spalania gazu), bezpieczniejsze i prostsze w instalacji. Natomiast wygodniej korzysta się chyba z gazu, który daje ciepło od razu, a nie jak przy płytach grzewczych, gdzie mija trochę czasu nim się nagrzeją. To samo dotyczy "przyciszania" grzania. Płomień zmniejsza się od razu, płyta grzewcza zostaje gorąca przez jakiś czas od wyłączenia.
dodane 4351 dni temu   |   przez: BuDa
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
lepsza chyba jednak, tzn tańsza kuchenka gazowa, fakt, że jak nie ma się gazu, to trzeba korzystać z butli, ale jeśli butla będzie duża, to tak często nie będzie trzeba jej uzupełniać, a co do elektrycznej kuchenki,to na pewno ładniej wygląda, ale prądu żre, chyba leoiej zainwestować w kuchenkę z płytą indukcyjną.
dodane 4349 dni temu   |   przez: Rysiek
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Marek1 w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Lepsza kuchenka gazowa czy elektryczna? Którą wybrać?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie