Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy pompa ciepła się opłaca?

tagi: pompa ciepła
dodane 4447 dni temu   |   przez: Kamil
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
To zależy czy pytasz pod kątem instalacji, czy użytkowania. z punktu użytkowania i wysokości rachunków - na pewno tak. jedyny 'minus' to koszty inwestycji, które na początku nie są takie małe, ale obecnie na odnawialne źródła energii można bez problemowo załapać się na dofinansowanie w gminie. niektóre firmy tez pomagają takie zdobyć, np - http://vikersonn.pl/dotacja
dodane 3069 dni temu   |   przez: marlon
 
+ -
1 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Zależy z czym chcesz porównać. Jeżeli z ogrzewaniem prądem - to tak. Pompa ciepła zużywa od 3 do 6 razy mniej prądu niż analogiczne ogrzewanie mieszkania i wody samym prądem. W takim przypadku inwestycja zwraca się po około 10 latach. Jeżeli jednak chcesz porównywać do ogrzewania gazem ziemnym czy ekogroszkiem, to prawdopodobnie nie będzie się to opłacać.

Ryzykiem jest też to, że ponosimy duże koszty na początku i przez to uzależniamy się od ceny elektryczności. Patrząc z drugiej strony - jeżeli kupimy kocioł na ekogroszek za 5000 zł, a po dwóch latach okaże się, że to źródło ciepła nie jest już tak tanie, wtedy zmiana instalacji na gaz z butli nie będzie aż tak problematyczna.
dodane 4446 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia piece i kotły grzewcze CO na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Kamil w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy pompa ciepła się opłaca?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie