Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy na działce rolnej mogę wybudować dom jednorodzinny?

Cześć, mam działkę rolną o powierzchni trochę ponad 1 ha, przy drodze. Czy muszę być rolnikiem, żeby się na niej wybudować? Jakie warunki musiałbym spełniać, żeby móc wybudować tam dom?
tagi: budowa domu, działka rolna
dodane 3430 dni temu   |   przez: Waldek R
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
a co jesli mam dzialke o powierzchni 2 ha i moj tato i mama maja gospodarstwo rolne od x lat a ja moge udowodnic ze pracowalam min 5 lat na roli, co w takiej sytuacji, co musze zrobic zeby wybudowac dom na takiej dzialce????
dodane 3429 dni temu   |   przez: magz0
 
+ -
1 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Po pierwsze, sprawdź, czy gmina ma miejscowy plan zagospodarowania terenu. Jeżeli nie ma, wtedy wystąp o warunki zabudowy. Jeżeli nie jesteś rolnikiem, to możesz uzyskać pozwolenie na budowę domu jedynie po odrolnieniu działki i wyłączeniu jej z produkcji rolnej. W przypadku gdy gmina ma już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jest to praktycznie niemożliwe (gmina nie będzie zmieniać planu dla jednej działki). Jeżeli nie ma planu, wtedy szanse są większe, ale też mogą być problemy. Tym bardziej, że nie ma w żadnych przepisach ustaleń dotyczących czasu oczekiwania na odpowiedź na wniosek o odrolnienie działki.

Sytuacja wygląda inaczej, gdy jesteś rolnikiem. 1ha ziemi to jedno z wymogów. Drugim jest wykształcenie rolnicze lub przepracowanie minimum 5 lat na roli. Jeżeli jesteś rolnikiem, to możesz starać się o zabudowę siedliskową pod produkcję rolną. Wtedy wymogiem jest powierzchnia ziemi określona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
dodane 3430 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Waldek R w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy na działce rolnej mogę wybudować dom jednorodzinny?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2020 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie