Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jak się zabrać za przyłącze wody do działki? I ile to trwa i kosztuje?

Mam już warunki techniczne przyłączenia do wodociągu oraz pozwolenie na budowę. Jakie są dalsze kroki załatwiania przyłącza? Czy to robi ktoś z gminy? Ile to może trwać i kosztować?
tagi: przyłącze wody
dodane 4290 dni temu   |   przez: Liza
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (1):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Jeżeli masz już warunki techniczne przyłączenia wody oraz pozwolenie na budowę, to powinieneś mieć też projekt przyłącza wod-kan (jest potrzebny do uzyskania pozwolenia - wykonuje go uprawniony specjalista, zazwyczaj zlecany u architekta, który robił adaptację).

Projekt należy uzgodnić w lokalnym wydziale wodociągów (lub w Urzędzie Gminy, jeżeli to gmina zarządza wodociągami). Często do uzgodnienia potrzebujesz też odpowiedni dokument z Zespołu Uzgadniania Dokumentacji oraz z Zarządu Dróg i Transportu, jeżeli przyłącze będzie częściowo na obszarze drogi publicznej.

Po uzgodnieniu projektu zgłaszasz się do zakładu wodociągowego z zawiadomieniem o rozpoczęciu wykonywania przyłącza (wniosek często nosi nazwę "Zlecenia kontroli inwestycji". Ponadto, wniosek ten powinien być połączony z wnioskiem o zawarcie umowy o dostarczanie wody. Zgłoszenie powinno być złożone na 7 dni przed rozpoczęciem robót.

Przyłącze wykonuje firma posiadająca odpowiednie uprawnienia. Przebieg przyłącza powinien być wytyczony, a później odebrany przez geodetę. Gotowe przyłącze w stanie odkrytym należy wraz z dokumentacją powykonawczą zgłosić do zakładu wodociągów. Po odbiorze przez inspektora inwestor, wykonawca i zakład wodociągów podpisują protokół odbioru przyłącza.

Po tym można już podpisać umowę na dostawę wody.

Można tez ubiegać się o zwrot kosztów wykonania wycinki do sieci wodociągowej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek w zakładzie wodociągów.

Na całość trzeba liczyć 2-4 miesiące.

Koszty zależą od lokalizacji, terenu, gleby, odległości do wodociągu, itd. Mogą być bardzo różne. Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
dodane 4287 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia architektura i projektowanie wnętrz na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Liza w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak się zabrać za przyłącze wody do działki? I ile to trwa i kosztuje?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie