Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jak zbudować / utwardzić drogę dojazdową pod dom na działce?

Witam! Zastanawiam sie, jak najlepiej zbudowac droge zeby byl dojazd pod dzialke budowlana. czy konieczne jest usuniecie humusu? co pozniej, czy mozna usypac gruzem czy konieczne jest inne kruszywo? i czy zalozmy sam gruz starczy?
tagi: droga,dojazd,gruz
dodane 4182 dni temu   |   przez: marcing94
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Pytanie jakim obciążeniom chcesz poddawać drogę? Czy ma to być droga umożliwiająca dojazd samochodem osobowym, czy droga, którą dojeżdżać będą samochody obciążone materiałami dowożącymi materiały na budowę, np. wywrotki z piaskiem, czy betoniarki?

Jeśli droga nie będzie poddawana większym obciążeniom, jako podkładu można użyć żużlu, tłucznia lub gruzu położonego bezpośrednio na podłoże. Taka droga podatna będzie jednak na osiadanie, rozjeżdżanie i wymywanie, co w zależności od rodzaju podłoża i obciążenia drogi może zdarzać się szybciej lub wolniej i należy rozważyć zasadność stosowania tak prostego rozwiązania. W przypadku, gdy podłoże jest miękkie, droga jest zalewana albo podmaka, odradzam Ci taką drogę i radzę zainwestować w drogę z odpowiednio przygotowanym (utwardzonym) podłożem. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt wykonania drogi, wadą jej nietrwałość i prowizoryczność.

Jeśli zależy Ci, żeby drogą mogły dojeżdżać również pojazdy o zwiększonej ładowność i żeby droga wytrzymała przez dłuższy czas, należy przede wszystkim wykonać koryto o odpowiedniej głębokości, które zasypuje się odpowiednim materiałem (rodzaj materiału, ilość warstw zależna jest od oczekiwań inwestora i rodzaju podłoża). W kolejnych etapach zagęszcza się poszczególne warstwy podkładu, a na końcu wyrównuje i uzupełnia drobnym materiałem.
dodane 4180 dni temu   |   przez: PanWaldek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Więc będzie to droga pod wykończony już dom, czyli dla samochodow osobowych, czasem oczywiscie dla szambiarki.
Najlepiej, zeby koszty byly jak najmniejsze. Czy mozna zrobic cos co zwiekszylo by zywotnosc gruzu, np. krawezniki, lub gruz na spod a zuzel na gore?
z gory dziekuje za odpowiedz.
dodane 4179 dni temu   |   przez: marcing94
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia kruszywa budowlane na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika marcing94 w kategorii Pozostałe na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak zbudować / utwardzić drogę dojazdową pod dom na działce?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Pozostałe lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie