Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Sypiąca się sadza z kratki wentylacyjnej

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc i poradę w następującej kwestii. Mieszkam w trzy-piętrowej kamienicy, na parterze budynku, w którym parę lat temu został wykonany remont ciągu wentylacyjnego. Przy tej okazji u mnie w mieszkaniu, w pomieszczeniu kuchni zmieniono usytuowanie kratki wentylacyjnej. Od tego momentu mam nieustający problem z sadzami, jestem nimi wręcz zasypywana. Dodam, że ja w mieszkaniu mam ogrzewanie centralne gazowe ale dwa kolejne piętra nade mną - mieszkania opalane są węglem. Przy kontrolach kominiarskich gdy zgłaszam problem, kominiarz nieustannie twierdzi, że sadze sypią się dlatego, że mam plastikowe, szczelne okna. Dawniej też miałam a tego problemu nie było. Proszę poradźcie mi czy to na pewno kwestia szczelnych okien czy też jest jakieś inne wyjście aby uniknąć zasypywania sadzami.
tagi: ciąg wentylacyjny, sadze
dodane 4175 dni temu   |   przez: bozkarom
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam niestety kominiarz wprowadza Panią w błąd. Każde mieszkanie powinno mieć osobny kanał wentylacyjny. Kanały powinny mieć w piwnicy wyczystki. Radzę ten problem zgłosić do gazowni. Jeżeli ma Pani ogrzewanie gazowe to powinna mieć Pani osobny ciąg kominowy i wentylacyjny. To może być trudne i kosztowne w realizacji jednak konieczne. Okna czy są z plastiku czy innego materiału nie mają nic wspólnego. Ważna jest prawidłowa wentylacja i wymiana powietrza w całym pomieszczeniu. Przewidują to odpowiednie normy budowlane.
dodane 4160 dni temu   |   przez: Coopernik
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście mam osobny wlot do komina z osadzoną w przewodzie rurą kwasoodporną i oddzielną kratkę wentylacyjną. Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że sadze zasypują mnie w ilości kolosalnej. Czy może powodem być np. to, że na wyższych pietrach sąsiedzi do wlotu komina podłączyli okapy z wentylatorkiem? Czy jest jakieś rozwiązanie?
dodane 4159 dni temu   |   przez: bozkarom
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia okna i drzwi na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika bozkarom w kategorii Wentylacja i klimatyzacja na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Sypiąca się sadza z kratki wentylacyjnej, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Wentylacja i klimatyzacja lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie