Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Nadzór budowlany czy kierownik - jakie są dalsze kroki budowy domu

Witam! właśnie jestem w trakcie załatwiania dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Mam juz mapki do celów projektowych,które złożyłam w gminie. Obecnie czekam na pozwolenie od 'jakiegos głownego projektanta'na to aby mój dom mógł być usytuowany na działce tak jak chce. Moje pytanie brzmi co dalej powinnam robić?gdzie się udać? i jak to jest z nadzorcą budowlanym,czy to musi byc osoba z mojego rejonu?i czy nadzorca = kierownik budowy?ile takich fachowców potrzebuje? nie mam o tym zielonego pojęcia...Pomocy!
tagi: nadzór budowlany
dodane 4112 dni temu   |   przez: edyta
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Takie są pierwsze etapy budowy domu w skrócie:

Jeżeli masz już mapkę i projekt, to potrzebujesz jeszcze warunki techniczne przyłączenia prądu i wody oraz gazu (jeżeli jest). Do tego musisz mieć też miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Z tymi dokumentami udajesz się do architekta, który adaptuje projekt oraz zazwyczaj zleca podwykonawcom - instalatorom - adaptacje poszczególnych instalacji. Później architekt (chyba, że chcesz sama) zgłasza wniosek o pozwolenie na budowę przedstawiając w starostwie adaptowany i opisany projekt wraz z niezbędnymi dokumentami.

Po 30 dniach otrzymujesz pozwolenie na budowę. Po kolejnych 2 tygodniach pozwolenie się uprawomocnia i po podstemplowaniu możesz zacząć budowę.

Budowa zaczyna się od załatwienia kierownika budowy. Kierownik to osoba, która będzie nadzorować i odbierać poszczególne etapy budowy domu. Kierownik na początku zakłada dziennik budowy, który Ty z odpowiednimi papierami od niego zanosisz znów do starostwa, aby go zarejestrować. Po tym możesz już rozpocząć kopanie fundamentów.

Zobacz też:
http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/02/przed-budowa-domu-formalnosci-i.html
http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/09/etapy-budowy-domu-stan-zerowy-surowy.html
dodane 4110 dni temu   |   przez: BuDa
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
dziękuje za wskazówki.Co to oznacza,że 'architekt zleca podwykonawcom - instalatorom - adaptacje poszczególnych instalacji'? Do pozwolenia potrzebne są mi chyba tylko warunki przyłącza wody i prądu a cała reszta, czyli nanoszenie tego na mapki jest później- czy się myle? Mam juz waruki przyłącza wody. Teraz czekam właśnie na papiery od architekta. W urzędzie gminy powiedziano mi,że do zakładu energetyki moge udać sie dopiero gdy dostane papiery od w/w architekta. Czy to prawda? Zalezy mi na czasie i zastanawiam się czy nie moge załatwić tego teraz?
dodane 4110 dni temu   |   przez: edyta
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Do otrzymania pozwolenia potrzebny jest cały projekt budowlany, w skład którego wchodzą:
- projekt budynku wraz z wewnętrznymi instalacjami
- usytuowanie budynku na mapie
- projekty wewnętrznych linii zasilających, wodociągowych i kanalizacyjnych

To ostatnie jest robione właśnie przez instalatorów, zazwyczaj całość nadzoruje architekt i to on kontaktuje się z podwykonawcami. Zazwyczaj też architekt składa wniosek o pozwolenie na budowę.

Do zakładu energetyki i do wodociągów możesz udać się już teraz - ale tylko po warunki przyłączenia prądu i wody. Jeżeli to już masz, to dopiero później, jak będzie pozwolenie na budowę, będziesz uzgadniał z nimi konkrety przyłączenia.
dodane 4108 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia architektura i projektowanie wnętrz na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika edyta w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Nadzór budowlany czy kierownik - jakie są dalsze kroki budowy domu, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie