Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czym najlepiej kuć ściany?

Witam musze skuc 2 sciany 5m na 3,5 m czym je mam skuc zwyklym mlotkiem ?? i czy mozna klasc panele na gumolit bo pod gumolitem jest jakas sklejka strasznie sypiaca sie
tagi: kucie scian
dodane 4074 dni temu   |   przez: wolfi
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam , to zależy jakiej grubości są ściany. A ponadto należy upewnić się czy konkretną ścianę można w ogóle wyburzyć bez szkody dla konstrukcji całego budynku. Ścian nośnych nie należy wyburzać. Dopuszczalne są przebicia w takich ścianach, jednak należy skonsultować się z inspektorem nadzoru budowlanego w zakresie zabezpieczenia (belka, szyna, teownik, dźwigar) takiej ściany. Ściany można naciąć szlifierką kątową z odpowiednią tarczą najlepiej diamentową a następnie kuć poszczególne fragmenty ściany zaczynając od góry. Kuć można dużym 5-8kg młotem ręcznym jak i wszelkiego rodzaju młotami mechanicznymi (elektryczne, pneumatyczne) w zależności do jakich narzędzi mamy dostęp. Przy dużej motywacji i samozaparciu można kuć młotkiem 2-3kg i przecinakiem. Jednak dobór narzędzi zależy zawsze od grubości ściany. Do ścian grubych - ciężki sprzęt i na odwrót.
dodane 4063 dni temu   |   przez: Coopernik
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Nie polecam kładzenia paneli na gumolit. Należy starą sklejkę usunąć położyć płyty OWT(prasowane) na to piankę - specjalnie przeznaczoną do paneli a na samym końcu panele. Pod gumolitem może miejscami pojawiać się grzyb który z czasem zaatakuje Pańskie panele i robota, materiał i kasa pójdą w diabły. Pozdrawiam.
dodane 4063 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika wolfi w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czym najlepiej kuć ściany?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Remonty i wykończenia wnętrz lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie