Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Czy ogrzewać dom w stanie surowym zamknięty i ocieplonym z zewnątrz?

We wrześniu 2011 r. zakończyłem budowę domu. Dom zbudowany z pustaków łączony klejem. Strop drewniany. Ściany zewnętrzne są ocieplone i otynkowane, podddasze również ocieplone. Okna i drzwi zewnetrzne zamontowane Nie planuję przez zimę dalszych prac budowlanych. Czy w takiej sytuacji nalezy przez zimę co pewien czas palić w piecyku typu "koza" i ogrzewać domek. Zdania są podzielnoe. Potrzeba jest rada fachowca. Czy lepiej nie podgrzewać a tylko uchylić okna aby był przewiew (założone sa rolety zewnętrzne), również zimą, czy też co jakiś czas np. co tydzien palić w piecyku. Jakie mogą byc tego skutki.
tagi: ogrzewanie domu w stanie surowym zamknietym
dodane 3993 dni temu   |   przez: yeti
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam nie piszesz nic o instalacjach - jeżeli jest podłączona woda to należy bezwzględnie zabezpieczyć ją przed zamarznięciem. Najprościej zamykając zasuwę na ulicy - jeżeli woda jest z magistrali. Jeżeli ze studni to lepiej spuscić ją całkowicie, w obu przypadkach należy zostawić otwarte zawory wylotowe. Jeżeli budynek jest suchy, zaprawy dobrze związane (czas wiązania i schnięcia) to nawet jeżeli budynek nie bedzie ogrzewany, to raczej nikłe są szanse by stało sie coś złego. Podgrzewanie raz w tygodniu - po co? Jak już grzać, to cały czas w taki sposób aby temperatura utrzymywała się stabilnie na około 5-8 stopni. Jeżeli budynkowi nie grozi zawilgocenie to moze sobie spokojnie stać nie ogrzewany. Jednak należy sprawdzać czy prace wykończeniowe zostały wykonane prawidłowo i czy nic się nie psuje - tynki, docieplenia itp.
dodane 3965 dni temu   |   przez: Coopernik
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Oczywiście, że należy ogrzewać taki dom.
dodane 3006 dni temu   |   przez: Kornel31
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia okna i drzwi na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika yeti w kategorii Ogrzewanie domu i kominki na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Czy ogrzewać dom w stanie surowym zamknięty i ocieplonym z zewnątrz?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ogrzewanie domu i kominki lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie