Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Kuchnia - wysokość montażu oraz rozstawu pod baterie i kanalizę

Witam, zwracam się z konkretnym zapytaniem: Jaki jest standard montażu: 1. Na jakiej wysokości od posadzki należy zamontować w kuchni wyjście ze ściany pod rurę 50-tkę pod kanalizę ? 2. Na jakiej wysokości i jaki rozstaw należy zamontować wodę (ciepłą i zimną) ? (oczywiście bateria będzie montowana do zlewu w blacie a nie do ściany, blat będzie na wysokości 86cm od posadzki). Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
tagi: kuchnia, woda, kanaliza, rozstaw, wysokość
dodane 3984 dni temu   |   przez: sunlux
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam wg norm stosowanych w budownictwie wielorodzinnym te wysokości wynoszą pod odpływ 50cm, pod baterię 55cm, jeżeli bateria będzie na wężyki odstępy między podejściami wynoszą 10cm. Jeżeli to możliwe doradzam przymierzyć jak głęboki będzie zlewozmywak i jaką tolerancję regulacji będzie miał przyszły syfon. W przypadku samodzielnego wykonania aranżacji kuchni, wymiary mogą się różnić, choć zasadą jest dostosowanie wysokości zabudowy do wzrostu użytkowników. Normy są wypadkową uśrednioną, natomiast indywidualnie może być osoba bardzo wysoka lub wręcz odwrotnie i wtedy warto wysokość mebli dostosoawac do wzrostu osób najczęściej korzystających z kuchni.
dodane 3965 dni temu   |   przez: Coopernik
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Bardzo dziękuje za konkretną odpowiedź.
dodane 3963 dni temu   |   przez: sunlux
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika sunlux w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Kuchnia - wysokość montażu oraz rozstawu pod baterie i kanalizę , weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie