Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Ciepła woda nie jest ciepła, a zimna jest brudna

Witam, Mam pytanie do fachowców od instalacji wod.-kan. Mieszkam w 4-piętrowym bloku z lat 80., w którym ok. 5 lat temu wymieniono piony wodne. Nowe piony są miedziane, założono cyrkulację, a rurki ciepłej wody pokryto otuliną. Do niedawna wszystko było w porządku, ale od półtora roku już nie jest. Pojawiły się dwa problemy: 1. Po odkręceniu kurka ciepłej wody przez chwilę (czasem dość długą) płynie woda zimna (wręcz lodowata). Potem przez krótki czas płynie ciepła, a następnie znów zimna. Ten drugi "zimny" okres trwa długo, czasem ponad minutę. Ostatnio do kąpieli grzałem wodę na kuchence. Było mi szkoda pieniędzy, które musiałbym zapłacić za wodę wylaną do kanału (i to wg taryfy za wodę ciepłą). Rozumiałbym takie zjawisko wczesnym rankiem (pierwsze odkręcenie kurka, gdy w pionie znajduje się woda, która w nocy ostygła), ale pojawia się ono przez cały dzień. Co może być tego przyczyną? Piętro niżej mieszka rodzina mająca duże zaległości czynszowe, więc wspólnota odcięła jej dopływ ciepłej wody. Czy to powoduje moje problemy? Tylko dlaczego ja jestem karany za cudze długi? 2. Rano, po pierwszym odkręceniu wody zimnej, bardzo długo wypływa woda zabarwiona na żółto. To raczej nie powinno się zdarzać w instalacji miedzianej? Będę wdzięczny za sugestie. Usterki zgłaszałem administratorowi wielokrotnie - bez rezultatu.
tagi: cyrkulacja, instalacja wodna
dodane 3871 dni temu   |   przez: stanislawl
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam to raczej pytanie do administracji budynku. Podawanie tu jakiej kolwiek rady - to wróżenie z fusów. Nikt nie jest w stanie podać mozliwych przyczyn bez dokładnych oględzin, jest zbyt wiele możliwości.
dodane 3847 dni temu   |   przez: Coopernik
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Problem polega na tym, że u administratora budynku interweniowałem wielokrotnie, a on mnie lekceważy. Dzwoniłem również do ciepłowni, obiecano mi oględziny węzła grzewczego.

Jakie mogą być potencjalne przyczyny takiego stanu? Administrator twierdzi, że wszystko jest w porządku (bez jakiejkolwiek próby sprawdzenia).

Pozdrawiam
SL
dodane 3846 dni temu   |   przez: stanislawl
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika stanislawl w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Ciepła woda nie jest ciepła, a zimna jest brudna, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie