Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian starego domu?

Witam, mieszkam w kilku dziesięcioletnim domu. W jednym z pokojów na ścianach pojawia się wilgoć i grzyb - głównie w rogu pokoju i pod sufitem. W jaki sposób można się pozbyć wilgoci? Dodam, że dom jest z pełnej cegły, nie jest ocieplony.
tagi: wilgoć w domu, grzyb na ścianach
dodane 4418 dni temu   |   przez: Witek
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (3):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Problem zawilgocenia obiektów budowlanych w dzisiejszych czasach jest zauważalny na każdym kroku. Większość oznak pogorszenia stanu budynku pojawia się w zaawansowanym stadium i nie da się ich usunąć domowymi sposobami - nagrzewanie pomieszczeń lub miejsc zawilgoconych. Wilgoć w obiektach budowlanych jest nie tylko niebezpieczna dla budowli - wilgoć znacznie wpływa na wytrzymałość betonu (w przypadku złego uszczelnienia betonu lub zastosowania złej mieszanki), szczególnie w sezonach zimowych gdzie temperatury sięgają nawet -30 stopni Celsjusza. Nawet przy temperaturach na poziomie dużo mniejszym beton jest narażony na destrukcyjne działanie wody - rozprężanie betonu. Zawilgocenie powoduje często pojawianie się grzybów i pleśni na ścianach domów i mieszkań - trzeba pamiętać, że grzyby ścienne są zagrożeniem dla zdrowia dorosłego człowieka a w szczególności dzieci. Najczęściej powodują długie przeziębienia czy alergie. Przy wszystkich oznakach zawilgocenia budynku najważniejsze jest jak najszybsze usunięcie wilgoci i osuszenie pomieszczeń zlecając to profesjonalnej i wyspecjalizowanej firmie w tym zakresie - KMB Projekt

zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem:
tel.kom: 510 767 041
email: biuro@kmb-projekt.pl
dodane 4209 dni temu   |   przez: KMB projekt
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Najprostszym sposobem na wilgoc bedzie wybielacz ACE mozne go kupic w sklepie z chemia. Rozprowadzasz go za pomoca rozpylacza (np od plynu do szyb)a grzyb i wilgoc odrazu znika :)
dodane 4208 dni temu   |   przez: Martita
 
+ -
1 1
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Sugerowałbym spróbowanie od nagrzewania pomieszczeń do temperatury około 35 stopni i ich jednoczesnej wentylacji. To na pewno pomoże pozbyć się wilgoci z warstw zewnętrznych ściany, może przy dłuższym nagrzewaniu zlikwidować też wilgoć wewnątrz murów. Musisz jednak jednocześnie zlikwidować źródło wilgoci - sugeruję zewnętrzne ocieplenie ścian styropianem z odpowiednią izolacją. Niestety to może nie wystarczyć, jeżeli źródłem wilgoci jest gleba i źle izolowane fundamenty.
dodane 4414 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia materiały izolacyjne na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Witek w kategorii Ściany i stropy na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jak pozbyć się wilgoci ze ścian starego domu?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Ściany i stropy lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie