Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Przyłącze wody - czy mogę wykonać sam?

Witam! We wszystkich poradach wykonanie przyłącza należy zlecić firmie z uprawnieniami. Ja natomiast mam do wybudowania ok. 100mb przyłącza przez własną drogową działkę. Czy w pewnej części mogę zrobić to sam? Nie uśmiecha mi się płacić 10tys. zł. za wykopanie rowu długości 100m głębokości 1,5m oraz za wrzucenia do niego niebieskiej rury wodnej. Oczywiście, wykonanie wcinki i innych szczelnych połączeń mam zamiar zlecić wykwalifikowanemu fachowcy. Pracowałem kilka lat przy przyłączach telekomunikacyjnych i nie widzę problemy we właściwym ułożeniu rury wodnej z podsypką i ogólnie zgodnie ze sztuką budowlaną. Koszt koparki i rury będzie przynajmiej 2,3 razy niższy a reszta rodzinki pomoże to później zakopać :)
tagi: przyłącze wody, wykonać sam, wykonać samemu
dodane 4230 dni temu   |   przez: adikas
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Potrzebna jest też sytuacyjno-wysokościowa mapa działki, oczywiście z zaznaczeniem domu, do którego przyłącze będzie doprowadzone. Jeśli ma ono przebiegać przez inne działki, musimy uzyskać zgodę ich właścicieli na piśmie.

Z tymi dokumentami udajemy się do miejscowego zakładu wodociągowego. Ustali on techniczne warunki przyłączenia, m.in. jego miejsce i zakres niezbędnej rozbudowy sieci.

Powinien też podać projekt umowy, która zostanie zawarta po wybudowaniu przyłącza. Zwykle już w treści warunków powinno być zawarte oświadczenie o zapewnieniu dostaw wody.

Projekt przyłącza wykonuje, na podstawie warunków technicznych, projektant z odpowiednimi uprawnieniami. Najlepiej skorzystać z usług specjalisty wskazanego przez zakład wodociągowy; będzie miał lepszą pozycję przy późniejszym uzgadnianiu projektu.

Dokonuje się tego w Zespole Uzgadniania Dokumentacji (ZUD), działającym przy starostwie. Takie wymaganie jest zwykle zawarte w warunkach przyłączenia lub nawet decyzji o warunkach zabudowy.

http://eurobud24.pl
dodane 4180 dni temu   |   przez: goodidea
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Samą nawiertkę powinna wykonać firma, resztę mozna wykonac samodzielnie. Jednak przed przystapieniem do prac doradzam skonsultować się z inspektorem nadzoru który prace te bedzie odbierał. Nalezy ściśle przestrzegać zaleceń inspektora nadzoru zwłaszcza w zakresie materiałów technologioraz BHP. Zinspektorem nadzoru mozna częściowo uzgodnic pewne zmiany np: zmiane trasy przewodów, rodzaj materiału z którego ma byc wykonane przyłącze, usytuowanie wewnatrz budynku wodomierza itp. szczegóły. Życzę powodzenia w tej dość ciężkiej pracy. Acha jeżeli rury miały by przechodzic płycej niż w projekcie zalecam zaizolowanie ich w taki sposób jak opisuję to w poradniku dostepnym z mojej strony o remontach.
dodane 4221 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia architektura i projektowanie wnętrz na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika adikas w kategorii Instalacje wewnętrzne na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Przyłącze wody - czy mogę wykonać sam?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Instalacje wewnętrzne lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie