Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jakie są przepisy dotyczące budowy ogrodzenia?

Przymierzam się do budowy ogrodzenia działki budowlanej. Jakie są przepisy, ograniczenia przy budowie płotu?
tagi: ogrodzenie, płot, prawo, przepisy
dodane 4176 dni temu   |   przez: wejnar
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania, w tym wymogi prawne dotyczące ogrodzeń reguluje rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. nr 75, poz. 690; zmiany: Dz. U. z 2003 r. nr 33, poz. 270, Dz. U. z 2004 r. nr 109, poz. 1156, Dz. U. z 2008 r. nr 201, poz. 1238, Dz. U. z 2009 r. nr 56, poz. 461, Dz. U. z 2010 r. nr 239, poz. 1597).

Rozdział 9 Ogrodzenia

§ 41.
1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.
3. Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą ogrodzeń wewnętrznych w zakładach karnych i aresztach śledczych.

§ 42. 1. Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki i mieć progów utrudniających wjazd osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.
2. Zapory ruchome na przejściach i dojazdach powinny mieć oznakowanie widoczne w ciągu całej doby oraz sygnalizację świetlną lub dźwiękową zmiany położenia ich ramion.

§ 43. Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy odrębne dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
dodane 4174 dni temu   |   przez: PanWaldek
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Przy budowie ogrodzenia własnej działki nie potrzebujesz pozwolenia. Powinieneś jednak zgłosić zamiar rozpoczęcia budowy do starostwa. Jeżeli w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia nie będzie sprzeciwu, wtedy możesz rozpocząć budowę.
Warto też zerknąć w treść miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - być może są tam sprecyzowane konkretne wymogi odnośnie ogrodzeń (na przykład maksymalna wysokość).

Zobacz też: http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/09/czy-potrzebne-jest-pozwolenie-na-budowe.html
dodane 4174 dni temu   |   przez: BuDa
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia ogrodzenia na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika wejnar w kategorii Formalności i prawo na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jakie są przepisy dotyczące budowy ogrodzenia?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Formalności i prawo lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie