Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Jakie istnieją trudności w budowaniu domu na postawionym wcześniej podpiwniczeniu?

Witam, Przede wszystkim chciałbym się przywitać, ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum. W tym roku na jesień mój teść będzie stawiał podpiwniczenie, którego pomieszczenia będą mu służyły jako pomieszczenia firmowe. Natomiast wiosną przyszłego roku wspólnie z żoną chcielibyśmy na powstałym podpiwniczeniu postawić dom. Czy istnieją jakieś "pułapki" na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?? Z góry dziękuje za pomoc!
tagi: podpiwnieczenie, piwnica, budowa domu
dodane 3864 dni temu   |   przez: Ignacy Murowiec
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (2):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
2 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Proszę zabezpieczyć (nawet prowizorycznie) strop nad piwnicą przed opadami atmosferycznymi, zorganizować odprowadzenie wód opadowych od budynku (żeby nie gromadziły się wokół ścian piwnicy niedawno obsypanych) i skoro pomieszczenia będą użytkowane to raczej wysadzina nie będzie groziła.
I to już wszystko z jednym "ale" - na ściany piwnic działa duże parcie gruntu, ciężar nadziemia budynku jest "pomocny" w przeciwdziałaniu skutkom tego parcia. Powinien wypowiedzieć się projektant - taki wpis w dzienniku budowy, że ściany piwnicy można obsypać.
dodane 3863 dni temu   |   przez: adam50
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Rozumiem, że parcie na ściany budynku występuje niezależnie od rodzaju gruntu. Czy może się okazać, że w miejscu w którym będzie miał powstać dom rodzaj gruntu uniemożliwi postawienie tego rodzaju projektu??

Co oznacza zdanie, że ściany budynku można obsypać ?

Dziękuje za odpowiedź.
dodane 3851 dni temu   |   przez: Ignacy Murowiec
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia architektura i projektowanie wnętrz na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika Ignacy Murowiec w kategorii Fundamenty i piwnice na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Jakie istnieją trudności w budowaniu domu na postawionym wcześniej podpiwniczeniu?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Fundamenty i piwnice lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2022 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie