Forum budowlane - SpytajFachowca.pl Zadaj pytanie
 
 
Kategorie pytań
 
 
 
Ranking fachowców
 
 
Zaloguj się    Zarejestruj
        Zadaj pytanie na forum budowlanym
 
 
 
 

Co zrobić gdy woda nie spływa w zlewozmywaku ale rury są drożne?

rura jest drożna, wszystko jest sprawdzone, syfon, rura odprowadzajaca i dalej tak samo, jednak woda po wlaniu do zlewu stoi dopiero po pewnym czasie spływa - powoli
tagi: woda nie spływa, w zlewozmywaku, rury sa drożne
dodane 4391 dni temu   |   przez: BMB
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Odpowiedzi na pytanie (5):

 
Odpowiedz na pytanie
 
Zaloguj się, by dodać odpowiedź na pytanie. W tym celu skorzystaj z adresu e-mail oraz hasła podanego przy rejestracji.

Adres e-mail
Hasło
 
przypomnij hasło » zarejestruj się »

+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Właśnie natknąłem się na ten sam problem. Wszystko było w porządku przez 5 lat. Kłopot zaczął się latem, ale pomyślałem, że problemem jest zator rury (przez 3m od zlewu idzie rura 50 później 75).
Teraz efekt jest taki, że jeżeli leję wodę gumową rurą wprost do odpływu (rura otwarta od góry, cały przekrój rury jest wypełniony i nie ma powietrza) to ona wchodzi bez problemu z bulgotem. A ze zlewu podobna ilość wody zejść nie chce (to znaczy schodzi bardzo powoli).
Nie sprawdzałem odpowietrzenia na dachu, ale woda z umywalki, wanny, pralki i innych odbiorów wylatuje z dużą prędkością bez problemu. Zlew jest oddalony od innych odbiorów o ok. 6 m. Spad jakieś 0.7 m. Gdzie szukać problemu.
dodane 3638 dni temu   |   przez: trebor5x
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam serdecznie. Od dłuższego czasu mam ten sam problem. Woda ze zlewu spływa bardzo wolno przy małym strumieniu z kranu a następnie nie spływa wcale. Próbowałem już pod wpływem ciśnienia wody (doprowadziłem z kranu wąż bezpośrednio w rurę) ale bez efektów, choć sama woda spływała do szamba, to po jakimś czasie znów problem się pojawia. Przez ponad 5 lat było ok, zamówiłem szambiarkę, wybrała wszystko i nic. Wlewałem różne środki ale też nic. Próbowałem sprężyny , tez nic. Nadmienię że w tej samej linii mam odpływ z łazienki i tam woda spływa bardzo ładnie. Dawałem też odpowietrznik i bez efektu. To wygląda tak jak by na tym krótkim odcinku tworzył się bombel powietrza a wnioskuję to z tego że gdy dmuchałem w rurę od umywalki w łazience to bez problemu nie czułem oporu a jak robiłem to samo do rury w kuchni to prędzej by mi policzki pękły a oczy wyszły z orbity... :( A czy Panu udało się coś zdziałać?
dodane 3330 dni temu   |   przez: Patryk_M
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Moja odpowiedź dla wszystkich zainteresowanych
Męczyliśmy się dosyć długo stosując różne domowe sposoby, zastosowaliśmy chyba z tonę różnych preparatów bez skutku albo z bardzo niewielkim. Aż któregoś pięknego dnia zapchało się na "amen". To, że wydawało nam się, że są rury drożne to tylko złudzenie, po zawołaniu wozu WUKO ale prywatnego bo z przedsiębiorstwa nie mieli dobrych doświadczeń jak u sąsiada wszystko wywaliło do środka kuchni przy próbie odepchania, nie ryzykowali już nawet na naszą odpowiedzialność. Rura była zapchana wielkim twardym czopem którego sami nie bylibyśmy w stanie odetkać nawet do końca swiata. W kuchniach podobno tak często się robi, co kilka lat trzeba poprostu zawołać fachowca który nam pomoże. Teraz cieszymy się super przepływem, pewnie do czasu ,ale teraz wiemy co należy zrobić. U nas ta przyjemność kosztowała stówkę. Pozdrawiam
dodane 3323 dni temu   |   przez: BMB
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Mógłby Pan opisać jaki jest zamontowany syfon? Czy to jest ten tradycyjny rozkręcany pod spodem i oddzielnie wkładana rurka z boku lub od strony ściany?
dodane 4372 dni temu   |   przez: Dec
 
+ -
1 0
Zaloguj się, by móc głosować na odpowiedzi.
 
Witam takie objawy mogą występować gdy brak jest odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego. Powstaje wtedy zjawisko odwróconej do góry dnem szklanki, może warto sprawdzić możliwość zaintalowania odpowietrznika automatycznego?
dodane 3961 dni temu   |   przez: Coopernik
 
 
Odpowiedz na pytanie
 
 

Pytania podobne

 
 
 
Zobacz też ogłoszenia dachy i pokrycia dachowe na serwisie ogłoszeniowym Budowlanki.pl
 
 
 
Szczgóły pytania zadanego przez użytkownika BMB w kategorii Naprawy domowe na serwisie SpytajFachowca.pl. Zobacz treść pytania, odpowiedzi i opinie użytkowników na temat tego Co zrobić gdy woda nie spływa w zlewozmywaku ale rury są drożne?, weź udział w dyskusji. Możesz też zadać własne pytanie, zapytać o opinie lub poszukać pozostałych pytań w kategorii Naprawy domowe lub innej na forum budowlanym SpytajFachowca.pl.
SpytajFachowca.pl to forum budowlane, w którym możesz zadawać pytania dotyczące wszelkich spraw związanych z budową domu lub remontami. System reklamy Test Skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleŸć interesujące Cię tematy.
 


 
Polityka prywatnosci   |   Polityka cookies   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Partnerzy Kanał RSS dla SpytajFachowca.pl   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Twitterze   Forum budowlane SpytajFachowca.pl na Blip.pl
Copyright 2010-2023 © SpytajFachowca.pl
Zobacz też inne nasze serwisy
 
Internet Age - sieć reklamy w internecie